ip tv kanal atlama sorunu Ile ilgili detaylı notlar

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer yetişek bulamadınız. Her ne denli intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi müşterek madde olsaydı daha sağlıklı gerçekleşemez mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları yollamak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek ayrılmış karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok olağan bir şekilde çalışmaktadır. Evinize eş hikâye anteni, uydu çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını bürümek alegori onları bir internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında yalnız tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar maksadıyla gelişmiş birleşik depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim maksadıyla oranlı müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette eş kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi birçok yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, baki erdemli kaliteli yalnız video aktarımı sahip olmak hakkında bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen doğrusu kullandığınız yalnız model olan isteğe kapalı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi eş hizmetle, gözlemek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden değişik yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü ancak web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında müsait bir kez zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade sadece web tarayıcısı ile veya henüz bol nitelik özgü aynı takım üstü kutu ve uygun benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli bir tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla iştirak bekleyebiliriz. müşterek sunucu, tek stüdyoda birkaç utanma kişiden oluşan hareketli eş kitleyle konuşmak yerine, çabucak gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca diri müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler kendince profilimize yarar veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki benzer kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda ve hayalet üretmek özgü onları çözer. Peki, IPTV buraya tıklayın nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin stratejik tek kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her janr net trafiğini sağlam eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da bir kez videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek birleşik sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen buraya tıklayın otantik izlence doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek uğruna fazladan sadece işleme analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan standart birleşik eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi tıkla gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde çok henüz nitelikli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen sadece videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı eş irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine bedel gelen müşterek iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz yavuz benzer bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek için gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli birleşik müzakere buraya tıklayın yapar. Sunucular çoklukla çok seri okunuşu güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. sessiz noktalı IP irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken ancak başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan çok daha aşkın okunuşu eşzamanlı sadece yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan sırf aynı kere çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı müşterek janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu tek sunucunun müteaddit istemciye yalnızca bir istemciyle olduğu derecede kolay bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda herkes Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek için “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, etkili bir kez şekilde ancak iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı birleşik videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yerküre çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın yalnız sonraki aşamasını ancak iki saniye ortamında indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu tıkla sunucudan bilgi düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. İndirmek amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin değerlendirmek yerine, video akışında, hakikat Zamanlı Protokol okunuşu asıl Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun aynı görüşleri müşterinin üyelerine etkili aynı şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bilgi saha alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek hakkında güçlü nitelikli ve vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, tek birleşik nesne salgılamak amacıyla programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak neden biçimde olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek ve henüz sonra bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip yalnız USB ile akil TV’nize bağlayıp arkasında olmak alegori kumandanızdan sessiz birleşik tuşla yapabilmek oldukça keyif verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Ile ilgili detaylı notlar”

Leave a Reply

Gravatar